EmailGoogle+Facebook

3E9A9128

Pár dní dozadu sme otvorili poslednú z našich vianočných predajní, a tým zahájili tohtoročnú vianočnú sezónu. Mnohí z vás sa nás už pýtali, čo bude hitom týchto Vianoc. Poďme sa teda spolu pozrieť na aktuálne vianočné trendy pre rok 2019.

Vianočné trendy v roku 2019

Vianočná sezóna pre rok 2018 ubehla naozaj rýchlo. Ani sme sa nenazdali, a už koncom januára sme navštívili vianočnú výstavu Christmasworld 2019. Tradične si tam každý rok chodíme po inšpiráciu a väčšinu nášho tovaru objednávame práve tam. Je tam totiž naozaj z čoho vyberať.

Štyri základné štýly

Ako každý rok, tak aj tento sa na výstave prezentovali štyri základné štýly, ktoré určujú trendy vo vianočnej výzdobe. Ako teda vidia tohtoročné Vianoce svetoví dizajnéri?

Nežnosť v podobe ružovej

Nie je to prvý rok, čo sa ružová dostáva do popredia. V tomto roku sa však k bledoružovým ozdobám pripájajú aj kombinácie s bielou či inými jemnými farbami. Z materiálov sa môžete stretnúť s čoraz obľúbenejším plyšom či rôznymi páperovými ozdôbkami. Samozrejmosťou sú už tradičné vianočné gule či cencúle, no všetko s jemným nádychom nežnosti a elegancie. 

TIP: Zo všetkého najviac nám učarovali ružovo-biely luskáčikovia. Vďaka kombinácii ružovej, bielej, zlatej a striebornej vyzerajú luskáčikovia výnimočne a zároveň naozaj krásne.

3E9A9119

Klasika, ktorá nikdy nestratí svoje čaro

Myslíme si, že červeno-zlatá kombinácia nikdy nestratí svoje čaro. Dôkazom toho sú aj aktuálne trendy, v ktorých si každoročne drží svoje miesto. Tento trend v sebe nesie dávku čistej detskej radosti a bezstarostnosti. Láka nás zastaviť sa a užiť si tieto výnimočné okamihy v kruhu rodiny.

Symbolom tohto trendu sú červené, biele a zlaté vianočné gule, ale aj rôzne cencúle, ozdoby v tvare medovníčkov, obľúbené snežítka rôznych tvarov a veľkostí či klasické vianočné stolovanie.

3E9A9161

V spojení s prírodou

Ďalší vianočný trend je inšpirovaný prírodou. Prináša so sebou pokoj a akési spojenie, ktoré v dnešnej dobe tak strácame. Hovoríme o spojení s prírodou. 

Tento trend je zameraný na prírodné materiály ako drevo, kameň, keramika či rôzne kovy. Samozrejmosťou je aj porcelán a sklo. Vianočné gule majú jemnú štruktúru so zvieracími motívmi. Veľmi obľúbené sú napríklad priesvitné vianočné gule s vtáčikmi či inými dekoráciami vo vnútri.

Tento jednoduchý štýl vzdáva poctu základným a zároveň jedinečným prvkom. Nielen drevo, ale aj šišky tu nájdete v ich najprirodzenejšej podobe, a to bez ďalších úprav.

3E9A9154

Hra so svetlom

Ako posledný štýl, ktorý si určite obľúbite aj vy, je takzvaná hra so svetlom. Správne vianočné osvetlenie dokáže zázraky, čo už všetci vieme. No ak sa pridá vianočná výzdoba, a to v hocijakom štýle, dokáže to urobiť z vášho domu či bytu ozajstný domov. 

Inšpirujte sa našimi fotografiami z výstavy Christmasworld 2019 a osvetlite si domov LED svetielkami na stromček, LED dekoráciami či krásnym vonkajším osvetlením.

3E9A9150

Vianočné trendy si určujete sami

Niektoré trendy sa každoročne menia a iné si svoje miesto držia už roky. Pri tvorbe vianočnej výzdoby je však najdôležitejšie, aby sa vám páčila. Nemusíte mať každý rok iný stromček a inú výzdobu. Vianočná výzdoba len doladí celkovú atmosféru. Dôležité je, aby vám spoločne strávené chvíle v kruhu vašej rodiny robili radosť. 

 

A ako bude vyzerať vaša tohtoročná výzdoba?
V prípade, že potrebujete poradiť ohľadom vianočnej výzdoby, sme tu pre vás. Kontaktujte nás napríklad emailom na info@vianocneozdoby.sk.

EmailGoogle+Facebook