EmailGoogle+Facebook

Opäť to bola krása. Výnimočná vianočná výstava vo Frankfurte, ktorá nás inšpiruje a vždy správne naladí na prichádzajúcu vianočnú sezónu. Christmasworld navštevujeme pravidelne už niekoľko rokov. Práve na tomto mieste objednávame väčšinu tovaru, ktorý nájdete v našich vianočných predajniach. Vianočné stromčeky, ozdoby a dekorácie rôznych tvarov, veľkostí a farieb sú tu tisíce. Za všetko hovoria fakty. Na Christmasworld pravidelne vystavuje cca 1 000 dodávateľov zo 45 krajín sveta a každoročne ho navštívi asi 40 000 ľudí.

Vianočné trendy podľa dizajnérov

Už tradične navrhuje na Christmasworld tím dizajnérov niekoľko vianočných štýlov na nadchádzajúcu sezónu. Tento rok nieje výnimkou, preto Vám v krátkosti predstavíme ich pohľad na Vianoce 2017.

Oslava radosti – Bezstarostné dni plné nespútanej detskej fantázie.

Spája v sebe elegantné tóny černíc, levandule a striebra s ľahkým dotykom dreva, medu, melónu a marcipánu. Ponúka divoký mix produktov, materiálov a vzorov. Kombinuje surrealistické vzory s čipkou, háčkovaním a vyšívaním. V tomto koncepte vianočného trendu sa stretávajú napríklad Manga a rozprávkové motívy, ikonické a štylizované formy, emblémy a klasické symboly šťastia tradičného ľudového umenia. Kamienky, korálky, brokáty a strieborné trblietavé povrchy dodávajú tomuto vianočnému štýlu slávnostný nádych.

oslava_radosti

Skvostné narábanie s tradíciou – Tento nadčasový vianočný štýl je originálny, rafinovaný a dobre navrhnutý.

Hlavnú úlohu tu hrajú remeslá a tradície. Nenápadná farebná paleta v prírodných tónoch hnedej, modrej, šedej, zelenej, resp. farby dreva, mandlí alebo sušienok vytvára ideálny rámec pre jemné umenie a vkus. Používajú sa vysoko kvalitné materiály charakteristické svojou prirodzenosťou. Špagát, ľan, semiš, keramika s polo-priesvitnou glazúrou, tmavo morené drevo alebo tehly s jemnými pórmi sú sprevádzané tradičnými ručne tkanými výrobkami. Dominujú kvetinové a vidiecke vzory a motívy.

tradicia02

 

Jemný dotyk prírody – Prírodou inšpirovaný vianočný trend vytvára upokojujúcu oázu relaxácie.

V tomto zmyselnom prostredí je použitá rôznorodá škála nenápadných farieb – mäty, limetky, ruže alebo bridlice kombinovaných so zlatou. Tieto farby spolu pôsobia veľmi rafinovane. Priehľadnosť, jemná štruktúra, zmyselné textúry a kontrasty charakterizujú použité materiály – sklo, porcelán, keramika a zlaté kovy. Bubliny, kvapky rosy, kryštáliky ľadu alebo motívy, ktoré vytvára mráz, slúžia ako šablóny pre vzory používané v tomto vianočnom štýle. Jemné reliéfy a povrchy vedome pripomínajú pohyb vody a vetra. Štruktúry, piesočné povlaky, matné, suché a zrnité povrchy poskytujú hmatové zážitky. Geometrické a sieťové vzory mu dodávajú moderný nádych.

dotyk_prirody

Charakteristická schéma moderny – Estetické a prepracované.

S výraznou eleganciou dáva tento formálny vianočný trend osobitý lesk predmetom každodennej spotreby. Jeho inšpiráciu možno nájsť v klasickej moderne. Vzhľadu dominujú expresívne, kompaktné, vytvarované a monolitické tvary. Farebnú paletu tvoria silné tóny drahých kameňov a kovov ako lapis lazuri, malachit, rubín, mramor, onyx, meď alebo zlato. Geometrické vzory, jasné hrany a kontrastné, farebné usporiadanie priestoru charakterizuje neobyčajný vzhľad tohto štýlu. Čo sa týka materiálu, používajú sa lakované a leštené povrchy v kombinácii s teplou žiarou medi, bronzu a mosadze. Elegancia tohto vianočného štýlu je doplnená tmavým drevom a zútulnená zamatom, kožušinou alebo kožou.

moderna

 

Náš pohľad na vianočné trendy 2017

Výstava vo Frankfurte každoročne ponúka vianočné ozdoby a dekorácie vo všetkých možných štýloch. Veľmi aktuálne zostávaju štýly vintage v kombinácii s prírodnými materiálmi a motívmi. Často sa objavovali pastelové odtiene farieb ako ružová, žltá alebo oranžová, čo nám skôr pripomínalo atmosféru veľkej noci ako Vianoc. Jeden vianočný trend ale dominoval. Nazval by som to návrat ku klasike. Červeno – zelená kombinácia so zlatou alebo bielou farbou vianočných ozdôb a dekorácií. Veselé figúrky santov, trpaslíkov, koníkov a vojačikov pôsobili miestami až gýčovo, no vytvárali skutočne príjemnú vianočnú atmosféru. Výhoda tohto štýlu bude v kombinovaní ozdôb a dekorácií. Určite budete mať doma staršie ozdoby, ktoré sa budú dať použiť. V tomto vianočnom trende platí – čím viac, tým lepšie. Nebojte sa stromček prezdobiť.

baner_trendy

Jedna rada na záver. Pri výbere vianočnej výzdoby nepozerajte len na aktuálne trendy. Snažte sa ju zladiť s Vašim interiérom. Ak sa Vám do Vášho domu hodí elegantná champagne výzdoba alebo ľadová biela so striebornou, neváhajte. Ak neviete, ako by mala Vaša vianočná výzdoba vyzerať, kontaktujte nás. Radi Vám poradíme. :-)

 

Save

EmailGoogle+Facebook