EmailGoogle+Facebook

V poslednom článku sme Vám priblížili tajomstvo farieb. Tentokrát sa budeme venovať fantázií a voľnému štýlu zdobenia vianočných stromčekov, ktorý si mnohí z nás osvojili a obľúbili.

Jeho základným heslom je: Voľnosť a kreativita.

Už sa viac nemusíte obmedzovať! Vyskúšajte si niektoré z našich nasledujúcich tipov a uvidíte, že aj zdobenie môže byť zábava nie len pre Vás, ale aj pre Vaše deti.

Vôňa v celej domácnosti

Už naši starí rodičia povolili uzdu fantázii, predovšetkým kvôli tomu, že nemali dostatok financií na honosné ozdoby a výstrelky módy z vyšších kruhov. Avšak ani zďaleka to neznamená niečo negatívne, pretože prírodné ozdoby pôsobia doteraz veľmi vkusne a okrem toho rozvoňajú celú domácnosť.

Oriešky a šišky, ktoré si v dnešných časoch modernejších technológií môžeme bez väčších ťažkostí zafarbiť na inú farbu. Najnovším trendom je vyplniť pomocou lepidla škrupinu od orieškov takou látkou, ktorá ladí k Vaše vianočnej výzdobe.

Pomaranče nakrájané na tenké plátky, ktoré môžete (ale nemusíte) dať vysušiť do rúry a neskôr si ich povesiť na vetvičky. Nejedná sa len o pomaranče, vhodné sú aj citróny a grapefruity. Jednotlivé sušené ovocie môžete navliecť na niť a povesiť ho v podobe už teraz perfektnej reťazi na stromček. Pre znásobenie vône odporúčame pridať zopár klinčekov, zapichnutých v sušených ozdobách.

 

Nebeské krídla medzi hviezdami

Vyzerá Váš stromček naozaj božsky? Ešte mu niečo chýba. Drevený anjel strážny s krídlami pristane medzi vetvičkami a nájde si svoje miesto, strážiac Vašu rodinu počas celých sviatkov. Jemne vyzerajúci anjel sa dá kľudne použiť aj ako pekný dekoračný prvok. Na stromčeku zase ozvláštni celý dojem a vnesie nádych požehnania.

Ľúbezné vtáčie búdky a sane

Rozprávkový vzhľad dosiahnete práve aplikovaním týchto dvoch ozdôb a im podobných. Sánkovanie predstavuje každoročne zbožňovanú aktivitu predovšetkým zo strany detí. Sánky v sebe nesie nebadaný pocit nostalgie pre dospelých, ale zároveň radostné spomienky pre všetkých. Vtáčie búdky nás naopak prenesú do hôr so zamrznutými riekami a domčekmi, ktoré sa prehýbajú pod ťarchou napadaného snehu.

Mašľou k elegancií

Neexistuje stromček, ktorý by s mašľou nevyzeral „senzi“. Károvaná, trblietavá, zmotaná, čipkovaná alebo mašľa z vrecoviny, všetky majú šmrnc. Stromček ihrá hravosťou a pokiaľ zvolíte menšie mašličky, i nežnosťou. Napokon, samotný uzol v mašli značí rodinné puto, ktoré si v období Vianoc ceníme najviac.

Plyšové potešenie pre najmenších

Vaše ratolesti si nemusia nájsť plyšových macíkov len pod stromčekom, ale priamo na ňom! Macíkovia, soby s úzkymi nohami, huňaté sovy, to všetko pridáva hravý podtón Vášmu vianočnému stromčeku. Ozdoby so zvieratkami sú vyrábané z rôznych materiálov, najčastejšie ich však zdobia drobné kamienky a koráliky, ktoré im dodajú sviatočný výzor.

Napíš si na strom

Love. Peace. Joy. Happiness. Christmas. Popísané drevené a kovové tabuľky, písmenká na drievkach spojené do girlandy a vyrezané nadpisy. Aj týmto smerom sa uberajú blížiace sa Vianoce. Odkážte niečo svetu (alebo len návšteve) prostredníctvom Vášho štýlového stromčeka.

 

EmailGoogle+Facebook