Novinky

  • Vianočné trendy na rok 2015

    Pár hodín po tom, čo sme sa vrátili z najväčšieho vianočného veľtrhu v Európe, z najväčšej „oslavy“ vianočnej atmosféry a radosti, z mimoriadneho Christmasworld 2015 vo Frankfurte, sme sa ešte čítať viac →

  • Vyzdobili sme siedme nebo

    Našu prácu nájdete od 24.11.2014 aj v štúdiách relácie TV JOJ – V siedmom nebi. Nové priestory tak skrášľuje 3,2 metrový živý stromček odetý do našej výzdoby a veľký 20 čítať viac →

Novinky do schránky

Odoberajte informácie o novinkách, súťažiach a akciách priamo na váš email.

Otváracie hodiny

pondelok - piatok
9:00 - 18:00
sobota
9:00 - 14:00

Adventné vence

Štyri sviečky adventného venca symbolizujú štyri nedele adventu. Ten je obdobím pôstu a duševnej prípravy kresťanov na sviatok vianoc. Svetlo sviece je symbolom príchodu Ježiša, ako svetla veriacich. Prvú adventnú nedeľu sa zapáli prvá svieca, každú ďalšiu nedeľu sa k nej pridá ďalšia.

adventné vence na www.vianocneozdoby.sk

Symbol skromnosti

Adventný veniec ako kresťanský symbol by sa mal niesť v duchu skromnosti. Pôstne obdobie adventu by malo byť odzrkadlené aj na podobe venca. Výzdoba by mala byť skromná – suché plody, šišky, jednoduchá stuha. Dekorácie majú najčastejšie fialovú, bielu alebo bordovú farbu. Sú to takzvané liturgické farby.

 

História

Tradícia tohto symbolu siaha až do prvej polovice devätnásteho storočia a spája sa smenom teológa Johanna Heinricha Wicherna. Ten mal umiestniť veniec na dvere sirotinca a postupne naň pridávať každý deň jednu sviecu počas celého obdobia adventu. Nakoniec tento veniec zdobilo 24 sviec. Dnes sa na adventný veniec používajú iba štyri sviece, pre každú adventnú nedeľu jedna.